Doc.dr Dragan Čauševac
Logoped, neuropsiholog i afaziolog. Rođen je 1958.godine.
Fakultet za defektologiju završio u Beogradu 1980.godine. Poslediplomske studije neuropsihologije završio na Medicinskom fakultetu u Beogradu 1984.godine. Doktorsku disertaciju odbranio 1997.godine na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju u Beogradu iz oblasti afaziologija.
Svoju profesionalnu karijeru započeo 1987. godine u Institutu za eksperimentalnu fonetiku i patologiju govora. Od 2001. godine formira i rukovodi Odeljenjem za afazije u Zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju. U 2006. godini formira i kao načelnik rukovodi Sektorom za inovacije, razvoj i organizaciju logopedske službe Zavoda za pishofiziološke poremećaje i govornu patologiju.
U Zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju bio je pomoćnik direktora za logopedska pitanja od maja 2010. do novembra 2011. godne. U toku 2012. godine bio je član Republičke stručne komisije za stalno unapređenje kvaliteta zdravstvene zaštite.
Nastavnik na odseku za logopediju na Visokoj školi socijalnog rada u Beogradu. Predsednik Skupštine Udruženja logopeda Srbije od 2008 do 2014. godine.
U ustanovi Logomedika sprovodi kompleksnu kognitivnu rehabilitaciju govora, jezika, pažnje, pamćenja, mišljenja i učenja kod osoba sa:
I. Komunikacionim poremećajima i teškoćama tokom perioda obrazovanja;
Govorno-jezičkim poremećajima,
Poremećajima, teškoćama i smetnjama u učenju:
Psihoemocionalnim teškoćama tokom procesa učenja:
Teškoćama u socijalnoj adaptaciji i/prihvatanju/odbijanju/ zanemarivanju/integraciji/
II. Komunikacioni poremećaji i teškoće koji su posledica neuroloških deficita dece, mladih i odraslih:
Poremećaji i smetnje nakon akutnog moždanog udara/afazije i prateći poremećaji:
Teškoće u socijalnoj komunikaciji i prevazilaženje teškoća /članovi porodice, prijatelji, okolona,
Poremećaji i smetnje nakon traumatskih povreda/poremećaji psihičkih funkcija (govor, pažnja, pamćenje, mišljenje, izvršne funkcije), poremećaji u hranjenju (valance, gutanje, pijenje),
Poremećaji i smetnje kao posledica progresivnih neuroloških bolesti: govora, pamćenja, pažnje, mišljenja, ponašanja kao i svakodnevnih životinih aktivnosti.
Terapijski rad ostvaruje kroz: Sprovođenje standardne dijagnostičke procedure i u dokgovoru sa klijentom napraviće adekvatan terapijski oblik rada koje može biti: